Тертя в природі і техніці
В життя багатьох рослин тертя грає позитивну роль. Рослини завдяки тертю чіпляються за опори, що знаходяться поблизу, утримуються на них і тягнуться до світла. Тертя тут створюється за рахунок того, що стебла багаторазово обвивають опори і тому дуже щільно прилягають до них.
А ось рослини, що мають коренеплоди, такі, як морква, буряк, бруква. Сила тертя об грунт сприяє утриманню коренеплоду в грунті. З ростом коренеплоду тиск навколишньої землі на нього збільшується, а це означає, що сила тертя теж зростає. Саме тому так важко витягнути із землі великий буряк, редьку, ріпу.
Тертя в житті тварин
Щоб збільшити зчеплення з грунтом, стволами дерев, на кінцівках тваринних є цілий ряд різних пристосувань : кігті, тіло плазунів покрите горбками і лусочками
Перша поїздка із Петербурга до Москви
18 серпня 1851 року імператор Микола І здійснював першу поїздку із Петербургу до Москви по залізничній колії. Імператорський потяг був готовим до відправлення о 4 годині ранку. Начальник будівництва генерал Клейнміхель, щоб підкреслити особливу урочистість події, наказав перший кілометр шляху пофарбувати білою олійною фарбою. Це було красиво і підкреслювало ту обставину, що імператорський потяг першим пройде по недоторканій колії. Але пароход (так тоді називали потяг) безпомічно буксував на місці. Жандарми, підібравши поли шинелі, бігли попереду і посипали зафарбовані рейки піском. Що ж заважало генералу Клейнміхелю здійснити своє завдання ?
Дай відповідь на питання...
Немає коментарів:
Дописати коментар